Τετάρτη 20 Μαρτίου 2013

Άστον Βίλα - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1-0

Το δεύτερο ημίχρονο

90'+1 Μεγάλη φάση για τον Θρύλο. Ο Παπασάββας έκανε κεφαλιά και οι παίκτες της Άστον Βίλα έδιωξαν στην γραμμή.
90' Από τα 35 μέτρα περίπου ο Λεάντρο έκανε φάουλ και ο Γουάτκινς απέκρουσε.
88' Αλλαγή για τον Θρύλο. Στη θέση του Ιωαννίδη ο Σούκιας.
85' Καλή απόκρουση από τον Χουτεσιώτη σε σουτ των Άγγλων.
- Η Τότεναμ πέτυχε γκολ και έκανε το 2-3 με την Σπόρτινγκ...
81' Οι «ερυθρόλευκοι» προσπαθούν να βρουν τον τρόπο για να ισοφαρίσουν, αλλά οι Άγγλοι είναι αρκετά καλοί στην άμυνά τους
73' Σωτήρια επέμβαση του Χουτεσιώτη σε εξ επαφής κεφαλιά του Γκρίλις
72' Τρεις αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Μέσα οι Βέργος, Παιδάκης, Πασαλίδης έξω οι Λύρας, Γκίνο και Δ. Σιώπης
71' Οι Άγγλοι ισορρόπησαν το ματς
Στο 52' η Σπόρτινγκ Λισσαβόνας 1-3 την Τότεναμ
64' Απαντούν οι Άγγλοι, δοκάρι σε σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής
63' Ατομική προσπάθεια του Γκίνο, βγήκε τετ α τετ από πλάγια θέση πλάσαρε αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ
54' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό με σουτ του Γκίνο έξω από τη μεγάλη περιοχή
49' Ο Ολυμπιακός μπήκε δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και έχασε μία πολύ καλή ευκαιρία με τον Ιωαννίδη μέσα από τη μεγάλη περιοχή που έκανε το γυριστό σουτ
46' Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε με μία αλλαγή, εκτός ματς ο Βουτσιώτης και τη θέση του πήρε ο Παπασάββας
46' Άρχισε ο αγώνας
Οι δύο ομάδες έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο και το ματς είναι έτοιμο να ξεκινήσει και πάλι

Οι Πειραιώτες δεν μπήκαν καλά στο ματς και από ένα λάθος που έγινε στην άμυνα και δεν έδιωξαν την μπάλα, οι Άγγλοι βρήκαν την ευκαιρία να προηγηθούν. Στο τελευταίο τέταρτο οι «ερυθρόλευκοι» ανέβασαν την απόδοσή τους, χωρίς όμως να μπορέσουν να ισοφαρίσουν την Άστον Βίλα.

Το πρώτο ημίχρονο

Ημίχρονο στον αγώνα των Νέων
42' Ο Ολυμπιακός στα τελευταία δέκα λεπτά έχει ανεβάσει την απόδοσή του, αλλά και οι Άγγλοι παίζουν αρκετά κλειστά στην άμυνά τους
35' Η πρώτη σημαντική ευκαιρία του Ολυμπιακού, σουτ του Δ. Σιώπη από το πλάι της μεγάλης περιοχής αλλά έδιωξε ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων
30' Σουτ του Δ. Σιώπη έξω από την περιοχή με το αριστερό πόδι, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας των Άγγλων
28' Σουτ των Άγγλων από τα δεξιά, ο Χουτεσιώτης έδιωξε εντυπωσιακά
25' Ο Ολυμπιακός προσπαθεί να βρει διαδρόμους για να δημιουργήσει κάποια επίθεση, χωρίς όμως επιτυχία μέχρι στιγμής
Η Τότεναμ ισοφάρισε στο 9' σε 1-1, αλλά στο 18' η Σπόρτινγκ Λισσαβόνας το έκανε 1-2!
18' Έγινε η σέντρα από τον Καραγκούνη από τα δεξιά, αλλά ο Γουάτκινς μάζεψε την μπάλα
Στο άλλο ματς που γίνεται επίσης στην Αγγλία, η Σπόρτινγκ Λισσαβόνας προηγείται της Τότεναμ με 1-0 από το 7'
12' Λάθος της άμυνας του Ολυμπιακού που δεν έδιωξε την μπάλα μέσα στην περιοχή και με πλασέ οι Άγγλοι ανοίγουν το σκορ 1-0 με τον Μπιουρκ.
9' Έγινε το πρώτο σουτ του αγώνα από παίκτη της Άστον Βίλα έξω από τη μεγάλη περιοχή, αλλά μπλόκαρε σταθερά ο Χουτεσιώτης
8' Το ματς είναι περισσότερο παιχνίδι κέντρου, αφού είναι τα πρώτα αναγνωριστικά λεπτά
Στο γήπεδο ακούγονται συνθήματα μόνο των ΓΑΥΡΩΝ!!!
1' Ο Ολυμπιακός στη σέντρα το ματς ξεκίνησε
Η Άστον Βίλα παίζει χωρίς τον πρώτο σκόρερ της διοργάνωσης, Μάικλ Ντρέναν που είναι τραυματίας
Οι δύο ομάδες βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο και ο Ολυμπιακός θα παίξει με άσπρη φανέλα και κόκκινο σορτσάκι
20:30 Οι δύο ομάδες έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο για το καθιερωμένο ζέσταμα.

Οι ενδεκάδες του αγώνα:

ΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ: Γουάτκινς, Γουέμπ, Κινσέλα, Λάιντεν, Ντόνασιεν, Λιούς, Μπάρτον, Κάραδερς, Ρόμπινσον, Μπιουρκ, Γκρίλις.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Χουτεσιώτης, Καραγκούνης, Λυκογιάννης, Ρουγκάλας, Λεάντρο, Μ. Σιώπης, Δ. Σιώπης, Βουτσιώτης, Γκίνο, Λύρας, Ιωαννίδης.