Σάββατο 15 Οκτωβρίου 2011

AEK - OΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1-1

ΤΕΛΙΚΟ 1-1

90' Έξω με τον ίδιο τρόπο και ο Μοδέστο.

88' Ο Μάκος δέχεται δεύτερη κίτρινη και αφήνει την "Ένωση" με αριθμητικό μειονέκτημα στα εναπομείναντα λεπτά.
Ευκαιρία για την ΑΕΚ!

84' Στην θέση του Γεωργέα ο Κοντοές.

Τελευταία αλλαγή για την ΑΕΚ.
Καπνογόνα από ορισμένους ανεγκέφαλους μέσα και δίπλα από την περιοχή του Κοστάντσο. Τ' ακούνε από τους υπόλοιπους!

76' Ο Λεονάρντο δέχεται το θερμό χειροκρότημα της εξέδρας και αφήνει την θέση του στον Κάρλος.
Εν τέλει, το εκτελεί ο Φετφατζίδης, βγαίνει με τις γροθιές και διώχνει με υπερένταση ο Αραμπατζής!
71' Αχρείαστη κάρτα στον Λαγό. Την είδε επειδή δεν τήρησε την απόσταση στο κερδισμένο φάουλ των φιλοξενούμενων.

69' Ο Φετφατζίδης αποφεύγει με πολύ δύσκολη ντρίμπλα τον Καράμπελα, τα χαλάει όμως στην τελική προσπάθεια.

Πάντελιτς, Μακούν και Μόνχε έχουν ξεκινήσει ζέσταμα.

63' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Αμπντούν βγαίνει για να περάσει στον αγώνα ο Φετφατζίδης

60' Αποβάλλεται ο Τάσος Μητρόπουλος. Το δέχεται αδιαμαρτύρητα και αποχωρεί για τα αποδυτήρια.

59' Μια που τον αναφέραμε κάνει τη μισή... δουλειά, ανεβάζει σαν... κύριος την μπάλα στην επίθεση, δίνει στον Λεονάρντο, σουτάρει ο Βραζιλιάνος, κοντράρει στον Ορμπάιθ και κάπως έτσι λήγει ο συναγερμός στην περιοχή των "ερυθρολεύκων".

Ανεβαίνει ο ρυθμός! Πρώτα η ΑΕΚ με τον Βάργκας να βγάζει επικίνδυνη μπαλιά από τα αριστερά, τον Μέλμπεργκ να καθαρίζει και στην συνέχεια ο Ολυμπιακός με τον Μιραλάς να προσπαθεί να περάσει τους πάντες και να χάνει στο ένας με έναν με τον Μανωλά.
Όπως και για την ΑΕΚ, ο Γκούντγιονσεν άφησε την θέση του στον Καφέ.
Ο Φουστέρ είναι τελικά αυτός που δεν βγαίνει στο χορτάρι για τον Ολυμπιακό, στην θέση του ο Μέλμπεργκ. Ο Βαλβέρδε περνάει στα δεξιά τον Αβραάμ, τον Μοδέστο στα χαφ και τον Ιμπαγάσα πιο μπροστά του.
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο!

ΗΜΙΧΡΟΝΟ 1-1
43' Γκολ για την ΑΕΚ με σουτ από τον Λεονάρντο37' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό!Μόλις στην δεύτερη οργανωμένη του επίθεση, ο Μοδέστο ανέβηκε από δεξιά, σέντραρε παράλληλα, ωστόσο ο Αραμπατζής πρόλαβε με την έγκαρη έξοδό του τον επερχόμενο Τζεμπούρ.
 30' Έπεσε και πάλι ο ρυθμός του αγώνα, αφού η ΑΕΚ δυσκολεύεται ιδιαίτερα να αναπτυχθεί, ενώ ο Ολυμπιακός περιμένει την ευκαιρία για μία ακόμα φαρμακερή αντεπίθεση.

27' Έτσι η ΑΕΚ βρίσκεται ξανά σε απειλητική θέση. Ο Λεονάρντο αναλαμβάνει την εκτέλεση, δεν βγαίνει η "κομπίνα" του Βραζιλιάνου.

26' Η κάρτα βγαίνει ξανά έξω από το τσεπάκι του Κωνσταντινέα! Ο Μοδέστο είναι ο... εκλεκτός τούτη τη φορά.

Ο Βέλγος μπήκε από αριστερά, "άδειασε" τον προσωπικό του αντίπαλο και με φοβερό φαλτσαριστό σουτ, έστειλε την μπάλα στο απέναντι "παραθυράκι" του Αραμπατζή!22'Γκολ για τον Ολυμπιακό με σουτ από τον Μιραλάς 0-1
Ο Κωσταντινέας τρελάθηκε να βγάζει κάρτες. Είναι διαιτητής που \"μπερδεύει\" τα παιχνίδια. Κλειστό ματς στην αρχή, με τις ομάδες να ψάχνουν τη μια φάση17' Ο Λεονάρντο κάνει... παρέλαση έξω από την αντίπαλη περιοχή, μοιράζει στον Γκούντγιονσεν, σουτ του Ισλανδού, μπλοκάρει σταθερά ο Κοστάντσο!16' Άστοχη κεφαλιά του Λυμπερόπουλου για την ΑΕΚ Από σέντρα του Βάργκας, η δύσκολη κεφαλιά του Λυμπερόπουλου φεύγει πολύ μακριά από την εστία του Κοστάνσο.

12' Ένταση ανάμεσα σε Χολέμπας και Μανωλά, με μια κάρτα στον... καθένα λύνει την παρεξήγηση ο Κωνσταντινέας.
10' Φάουλ στον Χολέμπας από τον Βάργκας. Διαμαρτύρεται και βλέπει την κίτρινη κάρτα.

9' Ψάχνονται ακόμα οι δύο ομάδες μέσα στον αγωνιστικό χώρο...

Άστοχη κεφαλιά του Μάκου για την ΑΕΚ...
Φάουλ σε καλό σημείο για την ΑΕΚ! Στην μπάλα ο Λεονάρντο...
Πολλά τα λάθη στη μεσαία γραμμή και από τις δύο ομάδες...
1' - Στην σέντρα ο Ολυμπιακός. Ακούστηκε το πρώτο σφύριγμα...

Οι ποδοσφαιριστές των δυο ομάδων έχουν μπει στον αγωνιστικό χώρο και όλα είναι έτοιμα πλέον για να αρχίσει το παιχνίδι...

Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων φεύγουν για τα αποδυτήρια -στην τελική ευθεία για τη σέντρα...

ΑΕΚ (Νίκος Κωστένογλου): Αραμπατζής, Καράμπελας, Κάλα, Μανωλάς, Γεωργέας, Μάκος, Βάργκας, Λαγός, Γκούντγιονσεν, Λεονάρντο, Λυμπερόπουλος

Στον πάγκο: Μοσχονάς, Καφές, Κοντοές, Γκερέιρο, Μπέλεκ, Κάρλος, Γκέντσογλου.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ερνέστο Βαλβέρδε): Κοστάντσο, Χολέμπας, Μαρκάνο, Αβραάμ Παπαδόπουλος, Μοδέστο, Ορμπάιθ, Ιμπαγάσα, Φουστέρ, Αμπντούν, Μιραλάς, Τζεμπούρ

Στον πάγκο: Μέγιερι, Μέλμπεργκ, Πάντελιτς, Χαβίτο, Φετατζίδης, Μόνχε, Μακούν.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κωνσταντινέας (Μεσσηνίας)
ΒΟΗΘΟΙ: Αλεξέας (Μεσσηνίας), Καρσιώτης (Κορινθίας)