Ericsson-LG & blue technonologies

Introduce you to iPECS

Κυριακή 24 Φεβρουαρίου 2013

«Το σκορ έπρεπε να είναι μεγαλύτερο»...

Στο γεγονός ότι το σκορ θα έπρεπε να είναι μεγαλύτερο από το 2-1, στάθηκε ο προπονητής του Ολυμπιακού Μίτσελ, μετά το τέλος της αναμέτρησης με τον Άρη στο «Γ. Καραϊσκάκης» για την 23η αγωνιστική της Superleague.

Ο Ισπανός τεχνικός ήταν ευχαριστημένος από την εμφάνιση που πραγματοποίησε η ομάδα του και τόνισε ότι οι Πειραιώτες είχαν καλή κυκλοφορία της μπάλας και τον έλεγχο του παιχνιδιού.
Αναλυτικά όσα είπε:

«Πιστεύω ότι ήμασταν αρκετά καλοί είχαμε καλή κυκλοφορία και κάναμε και πολλά κατεβάσματα και πιστεύω ότι το σκορ θα έπρεπε να είναι μεγαλύτερο. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Άρης ανέβηκε έβαλε και ένα γκολ.

Το σκορ δείχνει πως δυσκολευτήκαμε περισσότερο από ότι έγινε στην πραγματικότητα. Πιστεύω πως δεν κάναμε πολλές ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο, όμως αυτές ήταν αρκετές για να πετύχουμε ένα τρίτο τέρμα».