Σάββατο 14 Ιανουαρίου 2012

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 3-1 (Korbos owngoal 41')(Mirallas 44')(Napoleoni 65')(Mirallas 67')

Ο Ολυμπιακός παίρνει τη νίκη 3-1 κόντρα στον Λεβαδειακό στο Καραϊσκάκη. Στο 41ο λεπτό ο Κόρμπος με αυτογκολ. Στο 44ο και στο 67o λεπτό ο Μιραλάς και στο 65ο ο Ναπολεόνι οι σκόρερ.

67ο λεπτό: ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΌ. 3-1 Σέντρα του Μανιάτη ο Μιραλάς με κεφαλιά σκοράρει

65ο λεπτό: ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ Αντεπίθεση για τους φιλοξενούμενους. Η μπάλα καταλήγει στον Ναπολεόνι και σκοράρει

Τέλος του πρώτου 45λεπτού.

44ο λεπτό: ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΌ Οι ερυθρόλευκοι έκλεψαν την μπάλα πολύ ωραία. Ο Μακουν στον Φουστερ. Η μπάλα έφτασε στον Μιραλάς. Ο Βέλγος πλάσαρε και έκανε το 2-0 για τον Ολυμπακό

41ο λεπτό: ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό. Ο Ιμπαγάσα εκτέλεσε και ο Κόρμπος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Μέγιερι, Μέλμπεργκ, Μαρκάνο, Χολέμπας, Μοντέστο, Μανιάτης, Μακούν, Ιμπαγάσα, Φουστέρ, Ντιόγκο και Μιραλάς.

Ντεμπούτο στην αρχική ενδεκάδα του Ολυμπιακού για τη φετινή χρονιά κάνει ο Ντιόγκο στην επιστροφή του στους «ερυθρόλευκους».

Ο Βραζιλιάνος επιθετικός επιλέχθηκε από τον Ερνέστο Βαλβέρδε για το αρχικό σχήμα και θα ηγηθεί της γραμμής κρούσης των Πειραιωτών. Στο αρχικό σχήμα επέστρεψαν ο Αριέλ Ιμπαγάσα, αλλά και ο Ζαν Μακούν.

Αναλυτικά, στο 4-2-3-1, ο Μέγιερι θα είναι κάτω από τα δοκάρια, με τον Μοντέστο στο δεξί άκρο, τον Χολέμπας στα αριστερά και κεντρικοί αμυντικοί θα είναι οι Μέλμπεργκ και Μαρκάνο. Στην μεσαία γραμμή, ο Μανιάτης θα είναι ο καθαρόαιμος αμυντικός μέσος, με τον Μακούν δίπλα του. Στα δεξιά θα βρίσκεται ο Φουστέρ, με τον Μιραλάς στα αριστερά και τον Ιμπαγάσα στον άξονα, πίσω από τον Ντιόγκο.

Η 11άδα του Λεβαδειακού...

Τερματοφύλακας ο Κυριακίδης. Στο κέντρο της άμυνας οι Αλεξίου και Ιωάννου. Στα άκρα: Μαχαίρας (δεξιά), Κουτσόπουλος (αριστερά). Κόρμπος και Βιάνα στον άξονα. Μπροστά τους ο Σουμπίνιο. Στο αριστερό άκρο ο Κοιλιάρας και στο δεξί ο Ζαουί. "Φουνταριστός" ο Ναπολεόνι