Η Ενδεκάδα του Ολυμπιακού
Νικοπολίδης, Μοντέστο, Αβραάμ, Χολέμπας, Τοροσίδης, Ντουντού, Ουρτάδο, Φετφατζίδης, Ριέρα, Φουστέρ, Μήτρογλου.
Ηρακλής: Ελευθερόπουλος, Κατσαμπής, Κατσικάς, Αραμπατζής, Λίμα, Ματέους, Παπαστεριανός, Κομπαγιάσι, Πίτου, Μάρα, Σίσιτς

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ
90'+ Τέλος αγώνα. Χάσαμε με 2-1 τη στιγμή που ήμασταν μπροστά. Ας προσέχαμε.
90' Τρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.
88' Παραλίγο να φάμε και τρίτο από τον Σολτάνι. Αν είναι δυνατόν ειλικρινά.
86' Αυτά δεν γίνονται πουθενά. 2-1 ο Ηρακλής σε αντεπίθεση. Ο Σολτάνι κέρδισε την κόντρα και πάσαρε στον Βέλλιο που σε κενό τέρμα έκανε το 2-1. Αν είναι ποτέ δυνατόν!
85' Πιέζει ο Θρύλος, για να δούμε.
79' Ευστοχεί ο Μάρα στο πέναλτι όπως και πέρυσι και 1-1.
78' Πέναλτι που δίνει ο Σταθόπουλος σε ανατροπή του Σολτάνι από τον Αντώνη. Κίτρινη κάρτα στον πορτιέρο μας.
74' Ο Βουτσιάς πήρε τη θέση του Σίσιτς στον Ηρακλή.
73' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Τη θέση του Ριέρα πήρε ο Μιραλάς.
70' Σήμερα ή θα χάνουμε τα τετ-α-τετ ή οι παίκτες μας θα πιάνουν αέρα. Δεν τα κατάφερε ο Ιμπαγάσα ύστερα από την πάσα του Φέτφα.
67' Ο Βέλλιος πήρε τη θέση του Ματέους.
64' Ευθύβολο σουτ του Πάντελιτς, η μπάλα στα χέρια του Ελευθερόπουλου.
63' Καλό σουτ του Φέτφα, η μπάλα κάπου ακούμπησε και κατέληξε κόρνερ.
61' Αλλαγή για τον Ηρακλή. Ο Πίτου έδωσε τη θέση του στον Σολτάνι.
60' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Τη θέση του Μήτρογλου πήρε ο Πάντελιτς. Μάρκο, Μάρκο, Μάρκο Πάντελιτς, όπως θα τραγουδούν οι οπαδοί μας.
59' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ! Τεράστιο γκολ από τον Μήτρογλου. ΤΕΡΑΣΤΙΟ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ............. Ο Μήτρογλου ήταν διαγώνια δεξιά στην περιοχή, σούταρε τεχνικά με το αριστερό και αφού η μπάλα πέρασε πάνω από το χέρι του Ελευθερόπουλου, χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και κατέληξε μέσα. Τεράστιο γκολ παιδιά. Απλά τεράστιο.
57' Σουτ του Φέτφα, η μπάλα άουτ.
52' Ρε Κώστα, δεν χάνονται αυτά ρε Κώστα. Έλεος. Ο Χριστός κι η Παναγία. Ο Τόρο πέρασε (πρέπει να υπάρχει και ανατροπή στον Ιμπαγάσα), έδωσε παράλληλα στον Μήτρογλου που μόνος του σε κενό τέρμα, έστειλε την μπάλα άουτ, πάνω από τα δοκάρια. Τρομερή ευκαιρία έχασε ο Ολυμπιακός. Απίστευτη.
52' Κίτρινη κάρτα στον Παπαστεριανό.
50' Φάουλ του Λίμα, αποκρούει δύσκολα ο Αντώνης και στην εξέλιξη ο Ηρακλής κερδίζει κόρνερ.
49' Κίτρινη κάρτα στον Αβραάμ για φάουλ που έκανε. Ακούμπησε την μπάλα με το χέρι.
48' Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ριέρα σέντραρε από τα αριστερά, ο Φέτφα πλάσαρε και πολύ δύσκολα ο Ελευθερόπουλος έδιωξε σε κόρνερ. Πολύ μεγάλη ευκαιρία.
46' Το δεύτερο μέρος αρχίζει.
- Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Τη θέση του Ουρτάδο πήρε ο Ιμπαγάσα.

Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ
45'+ Λήξη πρώτου μέρους. Ηρακλής-Ολυμπιακός 0-0.
45' Ένα λεπτό θα είναι ο χρόνος των καθυστερήσεων.
40' Το σκορ και η εξέλιξη του αγώνα είναι στα χέρια και τα πόδια του Θρύλου. Ό,τι θέλει μπορεί να κάνει.
35' Σουτ του Αραμπατζή, που ούτε καν ο ίδιος δεν ήθελε να το κάνει τόσο καλά, η μπάλα άουτ.
33' Κίτρινη κάρτα στον Τόρο για φάουλ στον Γκαρσία.
27' 38%-62% η κατοχή υπέρ μας...
23' Νέο τετ-α-τετ με τον Μήτρογλου, αποκρούει ο Ελευθερόπουλος. Τι πάθατε ρε παιδιά με τα τετ-α-τετ σήμερα; Στην εξέλιξη ο Ντουντού με το δεξί σουτάρει καλά, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ.
20' Πρώτη μεγάλη στιγμή για τον Θρύλο. Ο Ντουντού έδωσε στον αμαρκάριστο Ριέρα που έβγαινε από αριστερά και βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Ελευθερόπουλο. Το συρτό σουτ του, πάντως, αποκρούστηκε.
17' Καλό σουτ του Πίτου, η μπάλα καταλήγει λίγο έξω από τα δοκάρια του Αντώνη.
16' Σταθερός σε αυτά τα πρώτα λεπτά ο Ολυμπιακός. Δεν είναι εντυπωσιακός, αλλά έχει την κατοχή και ψάχνει να βρει τους ελεύθερους διαδρόμους.
13' Ο Τόρο βρέθηκε μόνος του έξω από την περιοχή. Δοκίαμσε το πόδι του, αλλά δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Αυτή κατέληξε άουτ.
10' Παίρνουν μπρος οι μηχανές. Μετά από κόρνερ του Φέτφα, ο Ντουντού σούταρε, αλλά ο Ελευθερόπουλος έπεσε και μπλόκαρε.
6' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή. Μετά από κόρνερ, ο Κατσικάς μόνος του μέσα από την περιοχή έπιασε την κεφαλιά και ευτυχώς που ο Χολέμπας βρέθηκε εκεί και έδιωξε. Ευτυχώς...
1' Καλό σουτ του Ντουντού μέσα από την περιοχή, η μπάλα λίγο έξω. Πάμε τώρα που κοιμούνται.
1' Ο αγώνας αρχίζει. Ακόμα ένα πρωτάθλημα του Θρύλου αρχίζει. Πάμε μωρή Θρυλάρα!
- Το ματς ξεκίνησε με ενός λεπτού σιγή για το χαμό του Μπαχράμη.