Τρίτη 7 Αυγούστου 2012

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Μάλαγα 3-3 (3' Papazoglou o.g),(56' Mitroglou),(67' Mitroglou), (78' Manolas), (81' Eliseu) (92' Fernandez)

90+2' ΓΚΟΛ για τη Μάλαγα! (3-3)

90' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Καραγκούνης στη θέση του Φέισα.

89' Απίστευτη χαμένη ευκαιρία του Τζεμπούρ! Ο Αλγερινός αφού πέρασε τον Καμενί και τη... μισή άμυνα της Μάλαγα, έστειλε την μπάλα άουτ!

88' Δυνατό σου του Τουλαλάν, έξω από τη μεγάλη περιοχή, με τον Μέγιερι να διώχνει ωραία στην αριστερή του γωνία.

85' Αλλαγή για τη Μάλαγα. Ο Μοντρεάλ στη θέση του Μπουονανότε.

84' Από μία κίτρινη κάρτα σε Χολέμπας και Μπουονανότε.

Ο Ελισέου με ωραίο σουτ από τα αριστέρα, μέσα από τη μεγάλη περιοχή, μείωσε σε 3-2 για τη Μάλαγα.

81' ΓΚΟΛ για την Μάλαγα!

80' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό: Οι Αμπντούν και Μήτρογλου έδωσαν τη θέση τους, στους Βλαχοδήμο και Πάντελιτς.

Σέντρα του Αμπντούν από τα δεξιά, κεφαλιά του Σιόβα με τον Καμενί να διώχνει ασταθώς και τον Μανωλά στην επαναφορά να κάνει από κοντά το 3-1 για τον Ολυμπιακό!

78' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό! (3-1)

77' Τρομερή ατομική ενέργεια του Μήτρογλου, από τα αριστερά, όπου στη συνέχεια έκανε τη συρτή σέντρα, αλλά η μπάλα ύστερα από την προβολή του Λυκογιάννη, χτύπησε το δοκάρι του Καμενί!

76' Ωραία κίνηση του Μπουονανότε μέσα στην περιοχή του Ολυμπιακού, με το σουτ του Αργεντινού να φεύγει μόλις άουτ, από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Μέγιερι.

74΄Ο Μοντέστο μπαίνει στην θέση του Παπάζογλου

70΄Πολύ καλύτερος ο Ολυμπιακός στο δεύτερο ημίχρονο

Εξαιρετική φάση και γκολ για τον Ολυμπιακό. Η φάση άρχισε από τα πόδια του Ιμπαγάσα, ο Αμπντούν έκανε την σέντρα και ο Μήτρογλου ξανά με μία έστειλε την μπάλα στην εστία του Καμενί για το 2-1

67΄Γκολ για τον Ολυμπιακό με τον Μήτρογλου

65΄Σκοράρει με κεφαλιά ο Καμάτσο αλλά έχει υποδειχθεί σε θέση οφσάιντ

63΄Αλλαγή και για την Μάλαγα. Ο Χουάνμι φεύγει, ο Φερνάντες μπαίνει. Μέσα και ο Χοακίν αντί του Ντούντα

63΄Αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Μανωλάς αντί του Τοροσίδη και Ιμπαγάσα αντί του Μανιάτη.

61΄Μεγάλη ευκαιρία για την Μάλαγα... Μετά από κόντρες και τα πόδια του Αμπντούν, η μπάλα πήγε στον Μπουονανότες που σούταρε άουτ

56΄Γκολ για τον Ολυμπιακό. Πολύ ωραία ενέργεια του Λυκογιάννη απο αριστέρα και γύρισμα την σωστή στιγμή στον Μήτρογλου που στην κίνηση νίκησε τον Καμενί για το 1-1

55΄Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό με την κεφαλιά του Τζεμπούρ να φεύγει άουτ

53΄Δύο συνεχόμενες ευκαιρίες για την Μάλαγα. Πρώτα με τον Ντούντα να σουτάρει και τον Μέγιερι να διώχνει και αμέσως μετά με τον Ίσκο να πιάνει το γυριστό στην περιοχή και τον Ούγγρο να απομακρύνει ξανά...

Βάζει ξανά Τζεμπούρ και Μήτρογλου στην 11άδα ο Ζαρντίμ και κάνει το σύστημα 4-2-3-1

46΄Αλλαγές και για την Μάλαγα. Γκόμες αντί του Ντεμικέλις

46΄Τζεμπούρ και Λυκογιάννης μπαίνουν στο ματς. Τάτος και Φετφατζίδης εκτός

Στο Καραϊσκάκη βρίσκεται και ο ομοσπονδιακός τεχνικός, Φερνάντο Σάντος

Και ο Κανού στο γήπεδο που αύριο θα περάσει εξετάσεις και θα υπογράψει

Με βραβεύσεις αρχίζει το.. μενού του δευτέρου ημιχρόνου

Λήξη ημιχρόνου

45΄Πολύ καλή ατομική ενέργεια του Μπουονανότε, μπήκε στην περιοχή και σούταρε αλλά η μπάλα κατέληξε αουτ.

41΄Πολύ κοντά στο γκολ ο Ολυμπιακός. Μετά από κόρνερ του Τάτου ο Σιόβας έπιασε την κεφαλιά και η μπάλα πέρασε λίγο άουτ

Λυκογιάννης και Τζεμπούρ αρχίζουν ζέσταμα...

32΄Τρίτη ευκαιρία του Ολυμπιακού με κεφαλιά ξανά του Μήτρογλου μετά από σέντρα του Τάτου. Λίγο άουτ η μπάλα

22΄Ωραία ενέργεια του Αμπντούν από αριστερά, ο Μήτρογλου δεν πρόλαβε να βάλει το πόδι πριν τον Ντεμικέλις

20΄Ο Ολυμπιακός έχει ανεβάσει την απόδοσή του και έχει περιορίσει τους Ισπανούς στην κυκλοφορία

12΄Καλό σουτ από πλάγια για την Μάλαγα με τον Μπουονανότε, καλή επέμβαση από τον Μέγιερι

10΄Ξανά ο Μήτρογλου γίνεται επικίνδυνος. Το πλασέ που κάνει όμως από το ύψος του πέναλτι δεν είναι καλό και ο Καμενί μπλοκάρει.

Αγγίζει την ισοφάριση ο Ολυμπιακός αλλά ο Καμενί λέει "όχι". Μετά από κόρνερ, ο Σιόβας πήρε την πρώτη κεφαλιά και τροφοδότησε τον Μήτρογλου που από κοντά με το κεφάλι δεν κατάφερε να νικήσει τον γκολκίπερ της Μάλαγα

Η Μάλαγα κυκλοφορεί την μπάλα με τον Ολυμπιακό να επιχειρεί να πιέσει ψηλά

3΄Γκολ για την Μάλαγα. Για την ακρίβεια, αυτογκόλ του Παπάζογλου με κεφαλιά προς τα πίσω μετά από εκτέλεση κόρνερ.